Glitter Words


MOJE SBÉČKA
NESPŘÁTELUJU! !!!REKLAMY SEM!!!


UPOZORNĚNÍ: OBJEKT STŘEŽEN KAMEROVÝM SYSTÉMEM!


Pro Vás, zlatíčka (click) :-*Červenec 2009

Zakladatelé školy

29. července 2009 v 15:47 | Cho Chang |  Koleje
Godric Nebelvír: Založil kolej, kde se smějí učit jen studenti s chrabrým srdcem. Jeho největším klenotem a zárověň jedinou památkou na něj je jeho meč skřetí výroby, který je důležitý v sedmém dílu. Protože do sebe "vsakuje" co ho posílí, je v něm také jed baziliška, který je potřebný ke zničení viteálu. Godric Nebelvír se nejvíc přátelil se Salazarem Zmijozelem, ale pak se nepohodli a Salazar ze školy odešel.


Salazar Zmijozel: Založil kolej, kde se směli učit jen studenti z čistokrevné rodiny. Jeho největším klenotem a zároveň jedinou památkou je Zmijozelův medailon, který se stal jedním z Voldemortových viteálů. Je to také Voldemortův předek. Dokázal mluvit s hady, což zdědili všichni jeho potomci. Na škole vyrobil Tajemnou Komnatu a uzavřel v ní bájného netvora (baziliška). Může ho otevřít jen Voldemortův dědic, což byl Voldemort. Byl to nejlepší přítel Godrica Nebelvíra, ale nepohodli se a Zmijozel ze školy odešel.
Helga z Mrzimoru: Založila kolej, kde se smí učit úplně každý. Jejím největším klenotem a zároveň jedinou památkou je šálek s jezevcem, který se stal jedním z Voldemortových viteálů. Jediný její známý potomek byla Hebziba Smithová, zavražděna lordem Voldemortem právě kvůli rodinnému dědictví. Helga byla vnímána jako velice laskavá a milující žena.
Rowena z Havraspáru: Založila kolej, kde se směli učit pouze chytří studenti. Jejím největším klenotem a zároveň jediným dědictvím je korunka, která z Vás udělá nejinteligentnějším člověkem na světě. Také se z něj stal viteál. Její dcera Helena z Havraspáru (Šedá Dáma) zůstává v podobě ducha v Bradavicích dodnes. Sama Rowena byla i bez korunky velice inteligentní.

Horacio Křiklan

27. července 2009 v 16:03 | Cho Chang |  Profesoři
Jméno: Horacio Křiklan
Narozen: ------- (je mladší jak Brumbál)
Zabit: živý
Bydliště: Bradavice, před tím se schovával v mudlovských obydlích před Smrtijedy
Rodiče: --------
Zvířata: nemá, měl rybičku (newim už jak se jmenovala)
Zaměstnání: učitel v Bradavicích
Předměty: lektvary
Vzhled: tučný, holá hlava, má rád hodně pohodlí
Hláška: Harry, chlapče drahý!!!
Zajímavosti: Smrtijedi o něj měli zájem, proto se schovával v mudlovských obydlích.
Hraje: Jim Broadbent

Horacio Křiklan se poprvé objevuje v šestém dílu, jako dlouholetý kolega Albuse Brumbála. Ví se o něm docela dost, například to, že začínal s učením zhruba ve stejné dob jako Brumbál. Učil lektvary a byl ředitelem zmijozelské koleje. Má rád pohodlí a jeho byt nebo kabinet je téměř vždy přeplněný různými věcmi, ale vypadá útulně. Je o něm známo, že na škole pořádal různé večírky pro jisté oblíbence, které navzájem seznamuje a dává jim užitečné kontakty. Sám pak má vždy něco pro sebe. Jak poznamenal A. Brumbál: Nikdy se nechtěl posadit na trůn. Zůstává raději v pozadí, kde se může lépe rozpínat. Sblížil se také s Tomem Raddlem, tenkrát mezi učiteli velice oblíbeným. Brumbál ho povolal zpět do funkce, aby od něho získal vzpomínku, jako důkaz k tomu, že Tom Raddle - lord Voldemort skutečně vytvořil, viteály. Harry, též jeden jeho oblíbenec, se pak snaží vzpomínku získat. Podaří se mu to, díky jeho matce, kterou měl Křiklan také velice v oblibě. Tak se Harry o viteálech dozví.

Ještě prosím, pomozte mi!!!

24. července 2009 v 21:04 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
No, tak jsem ještě před chviličkou dozvěděla, že jsem postoupila do 3. kola SONP. Nutně potřebuji pomoc, tak prosím!!!! Stejně jako minule, když si do komentů napíšete, pomůžu Vám kde chcete, ale je to pro mě důležité, plosim, plosim!!!!!

Hlasujte TADYHLE, fakt jsem Vám děsně zavázaná!!!!

Řekněte si vo co chcete, zahlasuju všude! Děkuju, jste zlata.
Jinak jsem tam jako vždycky jako Cho Chang a s kým jiným, než s Cho? Tak děkuju mockrát, fakt moc!!!
Vaše Cho, která Vás má děsně ráda!!!!!

Dovolená!!!

24. července 2009 v 16:15 | Cho Chang
Takže je tady ta dlouho očekávaná dovolená! Jedeme zítra ráno a vracíme se 1.8. odpoledne. Vůbec vám nemůžu slíbit, že se ještě ten den dostanu ke compu, ale 2.8. už určitě ano. SONP pokračuje normálně dál, mužete dál hlasovat pro svoje favority!!! Jinak jsem zkoušela přednastavit pár článků, ale neslibuju, že tu něco bude, protože to dělám poprvé, tak newim, newim... Potěšilo by mě ale pár komentářů k článkům (jestli nějaký budou).
Taky jsem chtěla poprosit svoje SBénka, aby si mě nemazaly, budu za chvilku zpátky, ale obíhat za tu dobu nemůžu, tak pochopte...

Mějte se tu pěkně milánkové, budete mi chybět, zvlášť SBénka!!!
Páčko Vaše Cho

Povídka pro Casion

24. července 2009 v 14:19 | Cho Chang |  Moje povídky
Pokoušela jsem se splnit požadavky mého SBénka Casion. Je to o tom, že nastoupí nová učitelka Obrany proti Černé Magie jménem Casion Angelová a zamiluje se do učitele Lektvarů - Severuse Snapea. Je to přibližně dva roky před tím, než nastoupil Harry Potter do Bradavic. A tady je povídka:

Jméno: Casion Angelová
Pisatel: Zase já - Cho Chang
Účel: Povídka na přání
Komu: Casion
Datum napsání: 24. července 2009
Spokojenost: 85%

,,Promiňte, nevíte, kudy se jde ke kabinetu učitele Obrany proti Černé Magii?" zeptala se jakási žena učitele s delšími černými vlasy. ,,To se budete muset zeptat ředite..." nedopověděl, protože se v tomtéž okamžiku otočil a pohlédl na ni. ,,Jistě" usmál se na ni. Jde se tam tudy" ukázal chodbou zpátky na schody do čtvrtého patra. ,,Pokud Vám to ale nebude vadit, doprovodím Vás." ,,Ne, to určitě ne" ujistila ho učitelka. Byla opravdu krásná, pomyslel si. Měla světle hnědé vlasy a nádherné velké šedé oči. Vzpoměl si na pocit v žaludku, který ho pronásledoval vždy, když se potkal nebo mluvil s Lily Evansovou. Byl to určitě stejný pocit, jako měl právě teď. "Není špatný" myslela si zase ona. ,,Mimochodem, jmenuji se Casion Angelová" představila se učitelka. ,,Severus Snape, k vašim službám" poklonil se Snape. Zasmála se - krásným smýchem. Byl to určitě ten nejkrásnější zvuk, jaký kdy slyšel. Kráčely spolu po chodbě. Bylo prvního září. Právě dnes zase přijedou všichni ti fakanové, které bude muset učit. A zase lektvary. Předmět, který nenáviděl už jako dítě. Ovšem jak Křiklan řekl, na lektvary byl prostě přeborník. Povídali si hodně dlouho. Dávno už stáli před kabinetem, ale stále si povídali. O zálibách, práci, rodině i penězích. Pak ale učitelka koukla na hodinky. ,,Pane bože, to už je hodin! Promiňte, ale musím se jít zabydlet, za chvíli začíná hostina. ,,Samozřejmě, rád jsem s vámi mluvil." podali si ruce s každý zamířil jiným směrem. Casion Angelová se zavřela ve svém novém kabinetu a Severus Snape namířil k tomu svému. Za necelou hodinu pak pomalu sešel do vstupní síně, kde už byla většina profesorského sboru (včetně Casion Angelové) a několik málo studentů (mezi jinými a Percy a Charlie Weasleyovi). Zaujmul své místo mezi profesorkami McGonagallovou a Prýtovou. Zanedolouho se začala síň naplňovat studenty. Už se čekalo jen na první ročníky. A už tu byli. Malí prvňáci mezi nimiž byli i Fred a George Weasleyovi, od sebe nerozeznatelná dvojčata. oči jim svítili, jak vcházeli do Velké síně. Po zařazení následovala hostina. Snape ji kdykoliv, když na něho nekoukala pozoroval - přímo ji propaloval pohledem. I ona cítila, že na ni kouká, ale nechtělo se jí to ověřovat. Prostě se dál bavila s ředitelem Brumbálem. Po proslovu, přičemž se celá síň seznámila s novou učitelkou se šlo spát.

Další den se začalo vyučovat. On sám zjistil, že dvojčata Weasleyovi budou pěkně tvrdý oříšek. Neustále se v hodnách bavili a byli neuvěřítelně drzí. On si však chtěl ještě jednou popovídat s teď už profesorkou Angelovou. Ona se zase stala nejoblíbenější učitelkou na škole. Byla mladá, krásná a hodná a spoustu žáků ji mělo rádo. Když ležel v noci v posteli, musel o tom přemýšlet. Dokázal si vybavit její smých a tu krásnou barvu jejích očí. Je to jasné. Severus Snape se podruhé zamiloval. Musel jí to říct, prostě musel. Stejně tak to bylo u Casion. Nemohla spát a pořád se převalovala. Myslela na něj. Věděla, že se zamilovala. Zítra si s ním určitě promluví.

Druhý den za ním zašla hned ráno. ,,Dobrý den, mohu s Vámi mluvit?" zeptala se hned, jakmile vstoupil do síně. ,,Jistěže" odpověděl a následoval jí do jakési staré učebny. ,,Víte...musím s Vámi mluvit...já" zakoktala. Nedokázala to dokončit. Už věděla, jak je to těžké. ,,I já jsem s Vámi chtěl mluvit" usmál se na ní. ,,Víte, já Vás mám rád...já...jsem se do Vás zamiloval" řekl rychle a čekal na její reakci. Casion se taky usmála. ,,Přesně o tom jsem s Vámi chtěla mluvit i já" řekla. ,,Znamená to že..." ,,Vás miluju? Ano!" usmála se a políbila ho. Jeho!! Severuse Snapea! Byl to ten nejnádhernější pocit na světě. Ona si samozřejmě myslela to samé. V tom bouchli dveře a do učebny vešli Fred a George Weasleyovi. Zmrzli na místě, ale pak se jim oči zlomyslně zablýskly. To vůbec nebylo dobré. Okamžitě od sebe uskočili. Casion ókamžitě utekla a dvojčata se taky pokoušela rychle zmizet. Nebyli však rychlí na to, aby jim Snape neodečetl 30 bodů a neudělil školní trest. Bylo to ale krásné. Tohle je určitě ten nejlepší den na světě. Ona ho miluje a ještě ke všemu ho políbila! Bylo to vážně skvělé. Musel s ní mluvit ještě jednou a tak po vyučování zaklepal na dveře jejího kabinetu. Dveře se hned neotevřely. Pak ale přece. objevila se v nich ona s brýlemi na očích a v rukou třímala něco, co bylo nejspíš nějaké písemky. ,,Víte, chtěl jsem s Vámi ještě o něčem mluvit" řekl rychle Snape. ,,Vlastně jsem se Vás chtěl na něco zeptat."dodal. ,,Vážně? Tak to pojďte dál." řekla a otevřela dveře dokořán. Prošel kolem ní, přičemž se na ni usmál. ta mu úsměv opětovala. ,,Víte, chtěl jsem Vám říct, že mě to mrzí. Dvojčata Weasleyovi jsou trochu..." ,,Živější" doplnila ho Casion. ,,A vůbec se neomlouvejte, můžu za to já" řekla pak. ,,A neměli bychom si začít tykat?" ,,Samozřejmě! Já jsem Severus" odpověděl. ,,Casion" řekla a podali si ruce. Moc mě těší" ,,I mně" řekl zas Snape. ,,Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli byste si mě nevzala" řekl rychle, přičemž odněkud vyhrabal krabičku s krásným prstenem. Vyvalila oči. Něco takového rozhodně nečekala. Nemusela se ale dlouho rozmýšlet. ,,Samozřejmě že ano!" vykřikla a znovu ho políbila. Svět se zdál hned krásný, opravdu krásný i když Fred a George nelenili a všechno to poctivě napsali nesmazatelným inkoustem k učebně Kouzelných Formulí...
The END
No, doufám, že se Vám ta povídka líbila. Byla zase jiná, než mám ve zvyku já. Mám radši ty, co končí špatně, je to takové reálnější ! Jinak myslím, že špatná není, ale posuďte sami...

Happy Birthday Daniel!!!

23. července 2009 v 14:55 | Cho Chang |  Denní věštec
No, takže všichni fanoušci HP už asi vědí, že dneska slaví své 20. narozeniny Daniel Radcliffe, ve filmech známý jako Harry Potter.

Přejeme Danovi všechno nejlepší do dalších let!!!

Zápis do SOND

22. července 2009 v 19:25 | Cho Chang |  Soutěže
Takže je tady soutěž o nej dollzku. Když už jsem se je i já naučila dělat...

Bude to probíhat asi tak, že Vám zadám, koho z HP máte udělat a vy mi ho pošlete na mail. Počet kol bude podle toho, kolik se Vám přihlásí a byla bych ráda, kdyby se Vás přihlásilo dost, abych mohla tu soutěž uspořádat.

Pravidla:
1. Dollzka musí být vaše práce, nesmí se tedy posílat dollzky, které jsou tam předem vyrobené!!!!!
2. Nesmíte používat obličeje, které jsou tam už předvyrobené.
To je asi tak nejdůležitější. Hábity a všechno ostatní se samozřejmě používat můžou!!!!

Jinak kdo se teda přihlásí, tak ať mi pošle na mail bradavice-prasinky-blog@seznam.cz svoje výtvory. A jako prvního budete tvořit Harryho Pottera, ale to je celkem jasné! No, budu se těšit!!!!!!!

Kdo by nevěděl, kde se dollzka vyrábí, tak ZDE! Až jí budete mít hotovou, dáte ULOŽIT JPG, je to tam pod tou dollzkou.

Doufám, že se Vás přihlásí dost, abych to nedělala zbytečně...
Zkoušela jsem si Harryho vytvořit a tady je výsledek:


Další prosba...

22. července 2009 v 16:19 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Takže jsem zase v dalších soutěžích. Potřebuji pomoc kde se dá, tak mi prosím, pomozte!!!

Ty nové soutěže nazdete na TÉTO a TÉTO stránce a byla bych moc ráda, kdybyste pro mě zahlasovali...

Platí to stejně jako předtím, kdo si napíše a hlásne mi, hlásnu mu kde che, moc ráda bych ty soutěže vyhrála!!! Jinak kde všude ještě potřebuju pomoct se dozvíte nahoře pod záhlavím, jsou tam odkazy...
Děkuju všem, jsem Vám zavázána
Vaše Cho


Budou, budou

20. července 2009 v 14:51 | Cho Chang |  SBénka
Mám pět nových SBének a ještě nemám diplomy! Vážně se za sebe stidim!!! Diplomy ale určitě budou a to ještě dneska večer!!!!! Takže se nebojte! Jinak jsem uvažovala, že bych uspořádala SOND (Soutěž O Nej Dollzku), tak mi napište, c si o tom myslíte!!!! Jinak představte si naprosto úžasnou novinu: NAUČILA JSEM SE DĚLAT DOLLZKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tady jsem pokoušela vytvořit sebe, tak se podívejte a též napište, co si o tom myslíte!!!

Prosba o pomoc

19. července 2009 v 18:48 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Nazdárek! Tak zase jsem se přihlásila do SONCelebrita! Jsem tam s Katie Leung, přezdívka normálně Cho Chang.

Soutěž je ZDE, budu vděčná a když si napíšete do komentů, tak vám hlásnu, kde chcete!!!

Jinak pro mě prosím, nezapomínejte hlasovat taky TADY, děkuju Všem!!!!!!!!!!!!!!!!
Vaše milující Cho

Můj názor...

19. července 2009 v 12:15 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Zkusim nějak napsat, co si myslím o HP a princ dvojí krve...

Ten film byl skvělej. Bylo tam hodně legračních situací, zároveň je to také o lásce a taky je to akční. Je to podle mě nejlepší film, jakej zatím natočili i když si myslím, že tam sice dali všechny důležité scény (což u HP5 rozhodně neudělali), ale bylo to dosti ořezané... Ty chvíle tam nebyli tak dlouhé jako v HP5, ale podle mě je to tím, že tam těch scén bylo víc. Nejvíc jsm tam asi postrádala Rufuse Brouska, vůbec tam nebyl vidět a taky Brumbálův pohřeb...

Legrační scény:

1. Určitě ta, jak se Harry napil Felixe a šel navštívit Hagrida (Hagrid:,,Myslím, že na nich lidi děsí ty jejich voči." Harry: ,,Jo a ty kusadla (naznačuje rukama kusadla)").
2. Jak mluví s Hermionou v knihovně o Romildě, že mu chce podstrčit Nápoj Lásky (,,Ale já jsem vyvolený")
3. Pak v Hagridově srubu. Jak tam s Hagridem zpívají a Harry jim tleská nebo jak Křiklan mluví o svojí rybičce (,,Pff")
4. Na začátku, jak Harry zve tu servírku (Bere si do pusy ty mentolové bonbony)

O lásce:

1. Určitě to byla scéna, kde se Harry líbá s Ginny v Komnatě Nejvyšší Potřeby
2. Po famrpálovém zápase - Ron s Levandulí
3. Hermiona s Levandulí se hádají v nemocnici o Rona. Ron pak volá Hermionu...

Akční:

1. Skoro hned na začátku tam Smrtijedi (v čele s Belatrix) zapalují Doupě.
2. V jeskyni stahují mrtvoly Harryho do temného jezera.
3. V Brumbálově pracovně zabije S. Snape Brumbála (je to takový smutný)

Hlásněte mi!!!

18. července 2009 v 19:13 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Nazdárek! Před chvílí jsem se dozvěděla, že jsem se dostala do 2. kola SONP. Byla bych Vám vděčná, kdybyste mi hlásli. Ráda Vám to oplatím, napište si do komentů, kde chcete hlásnout!! Dík Cho

Kdo by mi chtěl pomoct, tak TADY! Děkuju Všem!

Omlouvám se, že jsem tu e začátku neměla odkaz!!!!!

Diplomy

18. července 2009 v 15:52 | Cho Chang |  SBénka
Omlouvám se všem, kterým jsem slíbila diplomy a kteří se nedočkaly! Je mi to moc líto! Na internetu jsem skoro pořád, ale četla jsem pořád ty povídky na blogu mého SBénka Jenny. Je to nádherný blog s ještě nádhernějším a zajímavějšími příběhy! Můžete se podívat, určitě se vám ty povídky budou líbit. Jinak kdo ještě nedostal diplom za SBé nebo tak, napište si i s kým to chcete! Moc vás prosím, už si to všechno nepamatuji, ulehčíte mi to! Taky bychchtěla poprosit Jenny o další kapitolku povídky Jass Hermes Joke (nebo jak), je to nádherná povídka a jsem šíleně zvědavá, jak to skončí!!!!!!
Dík Caše Cho

I já jsem se dočkala...

16. července 2009 v 10:23 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Jupííííííííííí! Konečně! Je tady to, na co jsem se těšila snad už rok, jako malá - Harry Potter a Princ Dvojí Krve! Asi všichni fanušci vědí, že byl Harry Potter z plánovaného datumu asi před rokem přesunut až na dnešek. Když jsem se to doslechla, byla jsem děsně zklamaná a myslela jsem si, že to nevydržím, ale přece jsem se dočkala!!! Lístky mám pochopitelně zamluvené, už přesně týden a dneska ve 20:30 to pro mě začíná v Cinema City na Zličíně. Půjdu tam s mamkou, taťkou, ségrou a jednou mojí kámoškou a už se fakt nemůžu dočkat. Hlavně na Rona, měl by tam být prý skvělý, tak jsem zvědavá...
No, to je asi všechno, co jsem sem chtěla napsat.
Tak Páčko, zlatíčka

3. kolo SONP

15. července 2009 v 20:12 | Cho Chang |  Soutěže

Vypadli:

Levandule Brawnová - nemá blog - Lenka Láskorádová
Twilight.Girl - www.e-cullen.blog.cz - Ginny Weasleyová

Postupují:

Bára
Hermiona Grangerová
Suzan
Belatrix Lestrangeová
Casion
Harry Potter
*Ginny Lenka*
Cho Changová
Snapeova
Severus Snape
Karolííí
George Weasley

No, tak už shánějte hlásky!!!!!!!!!

Diplomky za 7. - 8. místo v SONP

15. července 2009 v 20:12 | Cho Chang |  Diplomy za soutěže
Máme tady diplomky za 7. - 8. místo v SONP. Vypadli Levandule Brownová a Twilight. Girl, tak jsem jim vyrobila diplomy, které vidíte tady... Jinak za chvíli tu budete mít výsledky a rozpisy těch, co postoupili!!!

DiplomeQ pro Kayluska06

15. července 2009 v 18:45 | Cho Chang |  SBénka
27. SBénkem je Kayluska06!!! Děkuju za spřátelení, je to nádherný blog a přidávám diplom:
P.S. Omlouvám se, ale vypustilo se mi tam L... Doufám, že to newa a že se ti líbí!!!

Vyber...

15. července 2009 v 16:04 | Cho Chang |  Soutěže
Prvních pět dostane diplom, jen mi k tomu napište, co na něj chcete!!!! Dík Cho
Vyber...


Harry Potter/Draco Malfoy
Nebelvír/Zmijozel
Brumbál/Voldemort
Harry/Ron
Hermiona/Ginny
Knížka/Film

Den/Noc
Teplo/Zima
Kečup/Hořčice
Lízátko/Čokoláda
Ségra/Brácha
Město/Vesnice
Pes/Kočka
Skype/ICQ
Počítač/Notebook

Omlouvám se!

15. července 2009 v 12:34 | Cho Chang |  JÁ A BLOG
Moc se Vám omlouvám, že jsem tu včera nebyla. Ráno jsme hned jeli pryč a zase jsme přijeli až kolem jedenáctý hodiny večer. Ráno jsem tu byla malou chvilku, ani jsem nestihla oběhnout všechny SBénka, tak to dneska napravím. Teď jsme si pustili HP, tak až to oběhnu , jdu se koukat a pak sem ještě nějo přidám. Jinak nemůžu uvěřit, že ta premiéra je už zítra, nemůžu se dočkat. Samozřejmě máme už od čtvrtka zamluvené lístky a společně s rodinkou a kámoškou vyrazíme. No, já už musím jít obíhat a ještě jednou se omlouvám. a nezlobte se na mě!! Dík Cho