Glitter Words


MOJE SBÉČKA
NESPŘÁTELUJU! !!!REKLAMY SEM!!!


UPOZORNĚNÍ: OBJEKT STŘEŽEN KAMEROVÝM SYSTÉMEM!


Pro Vás, zlatíčka (click) :-*Kletby, které se nepromíjejí

13. dubna 2009 v 13:10 | Ginny Weasley |  Kouzla
Imperius - Je to nejlehčí kletba, ale také velice nebezpečná. Formule zní Imperio. Pokud ji použijete, tak ten, na koho jste ji použili udělá cokoli, co si budete přát. ,,Většina následovníků Vy-Víte-Koho tvrdila, že ho poslouchala jen proto, protože byla pod kletbou Imperius. Má to ale háček. Jak poznáme ty, co lžou? (definice prof. Moodyho)". Ministerstvu kouzel dala hodně co proto a je to jedna z nejznámějších kleteb v kouzelnickém světě.
Cruciatus - Též velm hanebná kletba. Formule zní Crucio. Je to kletba mučení. Pokud ji proti někomu použijete, tak ten, na koho jste ji použili se bude svíjet v bolestivých křečích. Také velice známá kletba. Obvzlášť oblíbená kletba čarodějky Belatrix Lestrangeové. Použila ji společně se svým malželem a Bartym Skrkem mladším proti bystrozorům Frankovi a Alici Longbottomových. Dodnes leží v nemocnici u sv. Munga pro kouzelnické choroby a úrazy, protože zešíleli.
Avada Kedavra - Je to ta nejhanebnější kletba na světě. Je to kletba smrti. Každý okamžitě zemře, pokud na něho kletbu použijete. Přišlo jí o život tisíce nejlepších kouzelníků a čarodějek na světě - také Harryho rodiče. Přežila ji pouze jedinná osoba kouzelnického světa - Harry Potter. Uslišíte svištivý zvuk a uvidíte zelené světlo a o dalších pár okamžiků později umíráte. Autorka se před nedávnem nechala slyšet, že našla inspiraci ve formuli Abraka Dabra, oblíbenou formulkou mudlovských kouzelníků (podvodníků).

Každá z těchto kleteb je nevýslovně hanebná a pokud ji použijete i jen proti mudlům a chytí vás, vysloužíte si jednosměrný lístek do Azkabanu (definice prof. Moodyho).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama