Glitter Words


MOJE SBÉČKA
NESPŘÁTELUJU! !!!REKLAMY SEM!!!


UPOZORNĚNÍ: OBJEKT STŘEŽEN KAMEROVÝM SYSTÉMEM!


Pro Vás, zlatíčka (click) :-*Duben 2009

Obrázky studentů

29. dubna 2009 v 8:24 | Ginny Weasley |  Studenti
Hlavní postava-Harry Potter:

Jeho nejlepší přítel-Ron Weasley:
A Ronova láska, čarodějka z mudlovské rodiny-Hermiona Grangerová:
A teď zase láska Harryho, Ronova půvabná sestra-Ginny Weasleyová:
Trochu bláznivá-Lenka Láskorádová:
A zapomnětlivý-Neville Longbootom:
Velice půvabná-Cho Changová:
A dva rebelové školy, Ronovi bratři-Fred a George Weasleyovi:
Kamarád dvojčat Weasleyových, komentátor famfrpálového zápasu-Lee Jordan:


Harryho ,,nepřítel"-Draco Malfoy:
No, to by asi bylo všechno. Víc jsem toho vážne nevymyslela. I tak si ale myslím, že je to docela fajn...........


Čarovný rychlokoláč

29. dubna 2009 v 7:54 | Ginny Weasley |  Kouzelnické recepty
Ingredience:
2,5 hrnku polohrubé mouky
1 hrnek krystalového cukru
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje
1 celé vejce
1 prášek do pečiva
2 polévkové lžíce kakaa

Příprava:
Ve větší míse rozmícháme mouku, cukr, olej, vejce a prášek do pečiva. Necháme asi tak hodinu nakynout a potom toto těsto rozdělíme na 2 půlky. První polovinu nalejeme do formy na bábovku a do druhé poloviny vmícháme ještě kakao s mlékem. Tuto směs nalejeme na 1. polovinu těsta. Potom celou formu strčíme na 25 - 35 minut do trouby a pečeme na 180°C. Po vytažení necháme vychladnout, posypene moučkovým cukrem a můžeme podávat.
Počet porcí si ale netroufnu odhadnout.

Cho Changová

29. dubna 2009 v 7:42 | Ginny Weasley |  Cho Chang/Katie Leung
Cho Changová je velice půvabná dívka. Poprvé se na scéně objevuje ve třetím díle, kdy hraje Harry proti ní. Cho totiž také hraje famfrpál. Je na postu chytače v havraskárském famfrpálovém týmu. Tenkrát pořád létala Harrymu do cesty. Podruhé se objevila ve čtvrtém dílu, kdy ji chtěl Harry pozvat na vánoční ples. Cho tenkrát musela odmítnout, protože ji na ples už pozval Cedric Diggory. S ním také začala chodit. Když Cedric zemřel, totálně se z toho sesypala. V pátém díle pořád brečí, ale začne chodit s Harrym. Pod jmelím se políbí, ale všechno se zvrtne v Prasinkách. Harry se tam přeřekne a Cho uteče. Potom začne chodit s Michaelem Cornerem.

Životopis J.K.Rowlingové

26. dubna 2009 v 9:16 | Ginny Weasley |  J.K.Rowlingová
Joanne Rowlingová, resp. J. K. Rowlingová, je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série znamenala pro Rowlingovou celosvětový úspěch včetně řady ocenění. V únoru 2004 magazín Forbes odhadl její majetek na 576 milionů liber. Autorka se tak stala prvním dolarovým miliardářem, který získal svoje bohatství psaním knih. Finančně poráží i britskou královnu Alžbětu II. a v současnosti je nejbohatší ženou britských ostrovů.

Dětství
Rowlingová se narodila v Chipping Sodbury, Gloucestershire ve Spojeném Království v roce 1965. Společně se svou matkou, otcem a sestrou Dianou přestěhovala do Winterbourne, Bristolu a nakonec do Tutshillu. Navštěvovala Wyedeanskou střední školu, kde často svým přátelům vyprávěla příběhy. V roce 1990 podlehla její 45-letá matka dlouhotrvajícímu boji s roztroušenou sklerózou. Jako vysokoškolské zaměření si na nátlak rodičů vybrala francouzštinu, což později označila za životní chybu. Po ročním pobytu v Paříži, který byl součástí jejích vysokoškolských studií, se vrátila do Anglie, kde pracovala hlavně pro Amnesty International. Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala během cesty vlakem z Manchasteru do Londýna. Na cílové zastávce měla již vymyslenou většinu postav a základní děj prvního dílu série - Harry Potter a Kámen Mudrců. Rowlingová se přestěhovala do Portugalska, aby zde vyučovala angličtinu. Zde se vdala za portugalského televizního reportéra Jorga Arantese. V roce 1993 se jim narodila dcera Jessica Rowlingová Arantesová. Manželství ale nevydrželo a Rowlingová se ještě před rozvodem v roce 1995 vrátila spolu se svojí dcerou do Edinburgu.

Nezaměstnaná Rowlingová dokočila v tomto skotském městě práce na prvním dílu, přičemž některé části psala po edinburghských kavárnách. Koluje pověst o tom, že v kavárnách psala, aby se vyhnula svému nevytápěnému bytu. To však sama popřela.

Život po Harrym
Vydavatelství Bloomsbury chtělo, aby se křestní jméno autorky na obálkách objevilo jen jako dva iniciály. Obávalo se totiž menšího prodeje úvodního dílu, pokud by bylo zřejmé, že jeho autorem je žena. Joanne se zkrátilo na J., a protože Rowlingová nemá žádné prostřední jméno jako druhý iniciál použila jméno po své babičce Kathleen. Na obálkách se tak objevilo J. K. Rowling (v češtině J. K. Rowlingová).

Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 5 dalších pokračování a 2 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye.
Předpokládá se, že série knih o Harrym Potterovi bude mít 7 dílů (pokud nepočítáme doplňkové knihy). Šest knih již bylo v angličtině vydáno, poslední z nich na své české vydání teprve čeká. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exklusivní práva, do této chvíle konkrétní datum vydání nestanovilo. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) bylo zdrženo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Podle vlastních slov jednou dokonce zvažovala, že si zlomí ruku. Nakonec však donutila vydavatelství posunout datum publikace a na pátý (zatím nejdelší) díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingova řekla, že část tohoto času strávila i psaním něčeho jiného, na čem by chtěla pokračovat po uzavření celé série o Harrym Potterovi.

Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela jí nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince. Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy a datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005.

Rowlingová se - stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností - krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Knížky o Harrym Potterovi
- Harry Potter a Kámen mudrců, v originále jako Harry Potter and the Philosopher's Stone
- Harry Potter a Tajemná komnata, v originále jako Harry Potter and the Chamber of Secrets
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu, v originále jako Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
- Harry Potter a Ohnivý pohár, v originále jako Harry Potter and the Goblet of Fire
- Harry Potter a Fénixův řád, v originále jako Harry Potter and the Order of the Phoenix
- Harry Potter a princ dvojí krve, v originále jako Harry Potter and the Half-Blood Prince
- Harry Potter a Relikvie smrti, v originále jako Harry Potter and the Deathly Hallows

Doplňkové knihy k Harry Potterovi
- Famfrpál v průběhu věků
- Fantastická zvířata a kde je najít
Obě dvě doplňkové knihy napsala Rowlingová pod pseudonymy. Jedná se o skutečné verze knih, které jsou zmíněny v samotném příběhu o Harrym. Fantastická zvířata jsou učebnice, zatímco Famfrpál je nejoblíbenější knihou v celé bradavické školní knihovně. Vytištěné jsou včetně poznámek na okrajích listů a instrukcí od Albuse Brumbála. Veškerý výtěžek jde na konto nejznámější britské charitativní nadace - Comic Relief. Rowlingová obdarovala řadu různých charitativních organizací, zejména však přispívá na výzkum a léčení rozstroušené sklerózy, které podlehla spisovatelčina matka. Podle Rowlingové matčina smrt hluboce poznamenala její autorský styl.

Filmy
Filmová verze prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců byla uvedena v roce 2001 a o rok později přišel do kin i Harry Potter a Tajemná komnata. Oba filmy se nevyhnutelně setkaly s diváckým úspěchem, kritika jim však výtýká řadu nedostatků a jednoznačně nebyly přijaty ani fanoušky knižní předlohy.
Se změnou řežiséra přišla ve filmové verzi třetího dílu mnohem temnější atmosféra. Harryho Pottera a vězně z Azkabanu (uveden 2004) řežíroval Alfonso Cuarón, jehož práci Rowlingová obdivovala již před natáčením Harryho. Autorka označila adaptaci třetího dílu jako svojí nejoblíbenější. Dosud posledním filmem je Harry Potter a ohnivý pohár z roku 2005. Ten byl natočen režisérem Mikem Newellem.
Rowlingová odmítla návrhy filmařů, aby byly filmy natáčeny ve Spojených státech nebo s americkými herci. Jen neochotně dovolila vydavatelům změnit název první knihy na "američtější" Sorcerer's Stone a to ještě omezila jen na USA. Ve filmech na britských hercích trvala, kvůli čemuž sérii nakonec odmítl režírovat Steven Spielberg. Tvůrcem scénářů je Steven Kloves, kterému Rowlingová asistuje, aby se ujistila, že děj filmů nebude odporovat budoucímu ději knih. Podle svých slov prozradila Klovesovi o zbývajících dílech více, než komukoliv jinému. Také prý řekla několik detailů, které se týkají jejich postav, Alanu Rickmanovi a Robiemu Coltraneovi.

Soudní spory
Rowlingová vedla kvůli Harrymu Potterovi několik soudních sporů.

Nancy Stouffer
Na konci 90. let začla Nancy Stoufferová veřejně prohlašovat, že série o Harrym Potterovi je postavena na jejích knihách z 80. let, například The Legend of Rah and the Muggles a Larry Potter and His Best Friend Lilly.
V roce 2001 se Rowlingová, Scholastic Press (americký vydavatel série) a Warner Bros. přenechali zjištění, zda-li došlo k porušení copyrightu či registrovaných ochraných známek Strofferové, na soudu. Právníci Rowlingové označili velkou část tvrzení Stroufferové za podvrh a požadovali uvalení sankcí na Stroufferovou spolu se zaplacením svých soudních výdajů. Soud rozhodl ve prospěch Rowlingové s tím, že Stroufferová vypovídala lživě a zfalšovala podklady tak, aby podporovaly její tvrzení. Stroufferová pak dostala pokutu 50 000 USD a musela zaplatit i část soudních výdajů.
V lednu 2004 soud sdělil, že odmítl odvolání Stroufferové, neboť (podle soudu) v žádném případě není možné dojít k závěru, že by mohlo dojít záměně konkrétních znaků obou děl.

Obě autorky používají sporné termíny s odlišným významem. V dílech Rowlingové znamená označení "Mudla" (v originále "Muggle") běžného člověka bez kouzelnických schopností, zatímco Stroufferová tímto slovem označuje malé, bezvlasé postavičky s našpičatělími hlavami. Kromě toho, knihy o Harrym Potterovi mají rozsah románu a jejich cílovou skupinu tvoří zejména starší děti a dospělí, zatímco Stroufferová tvořila krátké knížky určené nejmenším dětem. Na základě toho předchozí soud správně zamítl požadavky Stroufferové.

New York Daily News
19. června 2003 oznámila Rowlingová spolu s americkým vydavatelem Scholastic, že podávají žalobu na New York Daily News o 100 milionů USD, neboť tyto noviny otiskly informace o pátém dílu Harry Potter a Fénixův řád ještě před oficiálním vydáním knihy. Konkrétně deník uveřejnil souhrn děje a několik krátkých citací. Doprovodná fotografie zobrazovala dvě stránky knihy s čitelným textem. Situace byla ale komplikovaná faktem, že novinář deníku knihu koupil v obchodě, jehož prodavač si údajně neuvědomil, že knihu může začít prodávat až po datu oficiálního vydání.

Rodina
Rowlingová se vdala v roce 2001 za Dr. Neila Murraye. Soukromý obřad proběhl ve spisovatelčině sídle ve Skotsku. O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.
Fideilovo zaklínadlo

26. dubna 2009 v 8:59 | Ginny Weasley |  Kouzla
Fideilovo zaklídadlo je považováno za jedno z nejmocnějších kouzel na světě. Kdo se chce skutečně skrýt, nikdo ho nenajde. Když máte opravdu spolehlivého strážce tajemství, neoprávněná osoba vás nenajde, ani kdyby s nosem přitisknutým na sklo koukala přímo do obývacího pokoje (definice Filiuse Kratiknota). Toto zaklínadlo použili i Harryho rodiče, ale Peter Pettigriue je zradil. Potom je také použito na Siriusově domě (hl. štáb Fénixova Řádu) a v sedmém dílu na Weasleyovic dům a Lasturovou vilu.

Česká verze

22. dubna 2009 v 19:16 | Ginny Weasley |  Nezařazeno!
Brouzdala jsem po internetu a našla jsem českou verzi ukázky HP6!!!!! Stačí kliknout KLIIIIK a uvidíte ji! Fakt se moc těším na film-hrozoooozně moooooc!!!!!

Expecto Patronum

22. dubna 2009 v 17:19 | Ginny Weasley |  Kouzla
Expecto Patronum patří k nejobtížnějším kouzlům. Nedokáží ho vykouzlít ani mnozí školení kouzelníci. Spolehlivě ale zapudí mozkomory. Potřebujete znát příslušnou formuli a velice šťastnou vzpomínku. Někteří vykouří jenom páru nabo kouř, ale kdo kouzlo provede opravdu dobře, měl by se jeho Patro proměnit ve zvíře, podle kouzelníkova charakteru. Expecto znamená latinsky očekávám a patronum ochránce. Harry má patrona v podobě jelena, Hermiona vydru, Ron psa, Cho labuť a Ginny koně.

Příběh tří bratří

22. dubna 2009 v 16:46 | Ginny Weasley |  Bajky Barda Bedleeho
Tři bratři chodí krajem a narazí na divokou řeku. Vykouzlí ale most a v polovině se zjeví smrt. Naoko jim gratuluje a obdaruje je tím, co sami chtějí. První bratr chce nepřemožitelnou hůlku. Druhý bratr si přeje kámen, který navrací lidem život. Třetí bratr si vyslouží plášť, který udělá lidi neviditelnými. První bratr vyhledal kouzelníka se kterým byl ve při a utkal se s ním v souboji, ve kterém vyhrál. Pak šel do hospody a chvástal se touto hůlkou. Když spal, jiný kouzelník mu hůlku ukradl a zabil ho. Druhý se vrátil domů a povolal k životu dívku, se kterou se chtěl oženit, ale předčasně zemřela. Byla ale smutná, jako by ji mezi ním dělil závoj. Proto na sebe vztáhl ruku, aby mohl být doopravdy s ní. Třetí bratr se toulal krajem. Když dosáhl úctyhodného věku předalplášť svému potomkovi a pokorně se smrtí odešel.

Má se za to, že tzv. RELIKVIE SMRTI doopravdy existují. Neviditelný plášť má Harry Potter. Vlastníkem bezové hůlky je Albus Brumbál a Kámen se stal Voldemortovým viteálem. Jedná se o bratry Peverrely. Harry Potter je přímím dědícem třetího bratra Ignotuse Peverrela.

Obrázky Ginny - Bonnie

22. dubna 2009 v 7:32 | Ginny Weasley |  Studenti

A nazávěr Ginny a Harry

Krvavý pudink

22. dubna 2009 v 7:12 | Ginny Weasley |  Kouzelnické recepty
Ingredience na jeho přípravu:

1 litr mléka na přípravu pudinku,
1 sáček vanilkového pudinku v prášku,
1 pohár smetany (šlekačky na šlehání),
1 šlehačka ve spreji slazená
1 sklenince marmelády (zavařenina - nejlépe jahodová, brusinková, malinová atd.).


Postup:
Pudink uvaříme podle návodu na sáčku, v mléce a necháme vychladnout, našleháme smetanu (promícháme) a přidáme do pudinku, potom k tomu přidáme marmeládu a lehce všechny ingredience zamícháme - a nyní je hotový hrůzostrašný zákusek, moučník. Nakonec hotový moučník dáváme do misek a můžeme postříkat šlehačkou ve spreji podle libosti.

Obrázky z HP6

21. dubna 2009 v 7:10 | Ginny Weasley |  Obrázky

To, na co se fanoušci nemůžou dočkat bude brzy tady! Původně se plánovalo vpustit HARRYHO POTTERA A PRINCE DVOJÍ KRVE 17. listopadu 2008, ale bohužel se vysílání odložilo až na červenec tohoto roku. Po internetu běží miliony upoutávek a stejně tolik fotografií. Bude to opravdu nářez a já osobně poběžím do kina hned, jak budu mít příležitost. Mám tu pár obrázků, tak se podívejte:
Harry na vánočním večírku.


Harry jako obvykle v depresi.Hermiona vypráví...


Neville povídá o princi.......Draco Malfoy bude hrát tentokrát důležitou roli.Teď vypráví zase Daniel.....


A nesmíme zapomenout ani na Ruperta.....I Severus Sneape bude důležitý!


Brumbál na natáčení....Brumbál bude Harrymu dávat hodiny.V nebelvírské společenské místnosti (naštvaný Ron).Brumbál.....A znovu Draco.....Na lektvary bude jiný učitel (Horacio Křiklan).I Ron bude zamilovaný.....K tomuhle doufám, nemusím nic dodávat.Harry s Ginny na schůzce v Křiklanově klubu.Bude Severus Sneape pomáhat Malfoyovi?Lucius Malfoy....

A zase Harry s Ginny...
Harry po boji...


Teď hledá Harry přísady do lektvaru.


A zase Draco a Sneape...


A nová postava Pansy Parkinsonová....


A další nová postava Levandule Brownová!!

A teď fotka Daniela....Lenka s 3D brýlemi.Snídaně před famfrpálovým zápasem.


A samotný famfrpálový zápas.Klikni SEM a uvidíte ukázku!!!!!

lord Voldemort - Tom Radlle

19. dubna 2009 v 20:42 | Ginny Weasley |  Smrtijedi
Jméno: Tom Rojvol Radlle
Narozen: ------- (zatčení uniká cca. 50 let)
Zabit: v sedmém dílu (1997) rukou Harryho Pottera
Bydliště: Malfoyovo sídlo
Rodiče: Tom Radlle
Sourozenci: nemá
Zvířata: had Nagini
Zaměstnání: nemá
Vzhled: bílá lebka, červené oči, dlouhé prsty
Trestný rejstřík: zabil nesčetno kouzelníků, ale i mudlů
Zajímavosti: Je to napůl mudla.
Hraje: Ralph Fiennes

Voldemortova matka pochází z čistokrevné rodiny. Její otec Rojvol je potomek Salazara Zmijozela. Když ale Rojvola i jejího bratra zatknou, namíchá lektvar Zamilovanosti a podstrčí ho bohatému mudlovi, do kterého je od ranných let zamiovaná. Utečou spolu a když čeká dítě, Radlle ji opustí. Porodí v sirotčinci a násleně na to umírá. Ještě než zemře ale chce, aby se její syn jmenoval Tom Rojvol Radlle. A tak vyrůstal Tom v siritčinci. Šikanoval tam děti, zabíjel jejich zvířata a kradl jim jejich věci. Když nadešel jeho jedenáctý rok, navštívil ho Brumbál a pověděl mu o kouzelnickém světě. Už ve škole začal pátrat po jeho předcích. Když zjistil, že jeho otec byl mudla, zabil ho i s jeho rodiči. Potom šel do domu jeho druhého dědy a omráčil svého strýce a okradl ho o prsten jeho předků. Také ve škole otevřel tajemnou komnatu a s jeho přičiněním zemřela jedna dívka (ufňukaná Uršula). Obvinil z toho Hagrida, který byl vyloučen ze školy. Po ukončení školy vytvořil několik viteálů a šel prosit o místo v Bradavické škole. Albus Brumbál ale jeho žádosti nevyhověl a Voldemort to místo proklel. Šel pracovat k Borginovi & Burkesovi. Ukradl jedné vdově její cenosti a odešel ze svého zaměstnání. Dokončil viteály a obklopil se spousty následovníků. Lidé se jich začali bát a z Voldemorta se stal nejmocnější černkněžník na světě. Od Smrtijeda Severuse Sneapa se dozvěděl o jisté hrozbě, která se má narodit koncem července a rok po chlapcově narození se za pomoci Petera Pettigrua našel Potterovi a zabil je. Ovšem jejich syna Harryho se mu nepodařilo zabít a on sám ztratil moc. Severus Sneape začal pracovat pro Brumbála. V Harryho jedenácti letech se pokusil Voldemort ukrást Kámen Mudrců, ale Harry ho ubránil. Ve čtvrtém dílu znovu získá stracenou moc, ale Harry opět nezemře. V pátém dílu se snaží využít Harryho k přinesení věštby. Věšba se ale rozbije a Harry opět vyvázně živý. V šestém dílu pověří Draca Malfoye k zabití Brumbála. Práci za něho odvedl Sneape, ale později se Harry dovídá, že to spolu plánovali. V sedmém dílu se Voldemort zmocní ministerstva kouzel. Neustále pátrá po Harrym, ale i po bezové hůlce (neporazitelná hůlka). Neví ale, že Draco odzbrojil Brumbála a Harry odzbrojil Draca, což znamená, že pravým vlastníkem bezové hůlky je Harry. Hůlka odmítne zabít svého pána, a obrátí se proti Voldemortovi. Ten, zbaven všech viteálů umírá.

Nebelvírská společenská místnost

19. dubna 2009 v 12:20 | Ginny Weasley |  Místa v HP
Nebelvírská společenská místnost je útočištěm pro všechny nebelvírské. Nachází se za portrétem Buclaté dámy. Když neznáte heslo, nesmíte dovnitř. Každý večer tam plápolá oheň. V nebelvírské společenské místnosti každou noc poklízí skřítci, s čímž nesouhlasí Hermiona Grangerová. Proto jim schovávala po společenské místnosti čepičky a ponožky. Jediní, kdo si čepičky brali byli Dobby a Winky.

Brubálova armáda

18. dubna 2009 v 16:00 | Ginny Weasley |  Studenti
Brumbálova armáda je studentská organizace, založená Hermionou Grangerovou. Studenti se schází v Komnatě Nejvyšší Potřeby, aby se naučili obranným kouzlům. Jejich učitel se stal Harry Potter, který potom čelil řadu obvinění. V sedmém dílu se staly vůdci Neville Longbottom, Ginny Weasleyová a Lenka Láskorádová. Škodily tam prof. Sneapovi a ostatním Smrtijedům, kteří obsadili školu. Dorozumívají se pomocí zlatého galeonu. Když Harry změní datum, rozpálí se vám galeon v kapse a zjistíte to. Hermiona to odkoukala od Znamení zla, které mají Smrtijedi vytetované na ruce.
Seznam:
Harry Potter
Ronald Weasley
Hermiona Grangerová
Ginny Weasleyová
George Wesley
Fred Weasley
Cho Changová
Marietta Edgecombeová
Michael Corner
Colin Creevey
Dennis Creevey
Neville Longbottom
Lenka Láskorádová
Dean Thomas
Katie Bellová
Angelina Johnsová
Alice Spinetová
Suzan Bonesová
Hannah Abottová
Tery Boot
Anthony Goldstein
Lee Jordan
Ernie Macmilian
Zachariáš Smith
Seamus Finnigan (jen jednu schůzku)

Kletby, které se nepromíjejí

13. dubna 2009 v 13:10 | Ginny Weasley |  Kouzla
Imperius - Je to nejlehčí kletba, ale také velice nebezpečná. Formule zní Imperio. Pokud ji použijete, tak ten, na koho jste ji použili udělá cokoli, co si budete přát. ,,Většina následovníků Vy-Víte-Koho tvrdila, že ho poslouchala jen proto, protože byla pod kletbou Imperius. Má to ale háček. Jak poznáme ty, co lžou? (definice prof. Moodyho)". Ministerstvu kouzel dala hodně co proto a je to jedna z nejznámějších kleteb v kouzelnickém světě.
Cruciatus - Též velm hanebná kletba. Formule zní Crucio. Je to kletba mučení. Pokud ji proti někomu použijete, tak ten, na koho jste ji použili se bude svíjet v bolestivých křečích. Také velice známá kletba. Obvzlášť oblíbená kletba čarodějky Belatrix Lestrangeové. Použila ji společně se svým malželem a Bartym Skrkem mladším proti bystrozorům Frankovi a Alici Longbottomových. Dodnes leží v nemocnici u sv. Munga pro kouzelnické choroby a úrazy, protože zešíleli.
Avada Kedavra - Je to ta nejhanebnější kletba na světě. Je to kletba smrti. Každý okamžitě zemře, pokud na něho kletbu použijete. Přišlo jí o život tisíce nejlepších kouzelníků a čarodějek na světě - také Harryho rodiče. Přežila ji pouze jedinná osoba kouzelnického světa - Harry Potter. Uslišíte svištivý zvuk a uvidíte zelené světlo a o dalších pár okamžiků později umíráte. Autorka se před nedávnem nechala slyšet, že našla inspiraci ve formuli Abraka Dabra, oblíbenou formulkou mudlovských kouzelníků (podvodníků).

Každá z těchto kleteb je nevýslovně hanebná a pokud ji použijete i jen proti mudlům a chytí vás, vysloužíte si jednosměrný lístek do Azkabanu (definice prof. Moodyho).

Albus Brumbál - DOTAZNÍK

13. dubna 2009 v 12:02 | Ginny Weasley |  Profesoři
Jméno: Albus Percival Wulvdric Brian Brumbál
Narozen: kolem r. 1842
Zabit: v šestém dílu (kolem r. 1996)
Bydliště: Bradavice
Rodiče: Percival a Kendra Brumbálovi
Sourozenci: Ariana, Abertforth
Potomci: nemá
Láska: ----------
Zvířata: fénix Fawkes
Zaměstnání: ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích
Vzhled: vysoký, dlouhé vlasy a vousy
Zajímavosti: Je jediný, koho se Voldemort kdy bál.
Hrají: Richard Harris, Michael Gambon

Fred a George Weasleyovi - DOTAZNÍK

13. dubna 2009 v 11:55 | Ginny Weasley |  Studenti
Jména: Fred a George Weasleyovi
Narozeni: --. ------ 1978
Zabiti: Fred v sedmém dílu (kolem r. 1997)
Bydliště: Doupě
Rodiče: Artur a Molly Weasleyovi
Sourozenci: Bill, Charlie, Percy, Ron, Ginny
Potomci: -----------
Láska: spoustu; Fred - Angelina Johensová
Zvířata: nemají
Zaměstnání: vlastníci obchodu s žertovnými předměty
Vzhled: zavalitější postavy, zrzavé vlasy, spoustu pih
Zajímavosti: Harry jim dal svou výhru z Turnaje Tří Kouzelníků - 1 000 Galeonů
Hrají: James a Oliver Phelps

Dýňový džus

13. dubna 2009 v 11:36 | Ginny Weasley |  Kouzelnické recepty
Přísady:
1,5 kg dýně, 6-7 l vody, 60 dkg cukru, 3 citrony, 1/2 l citronového sirupu, 1 lžička kyseliny citronové.
Postup:
Dýni nakrájíme na kostky a dáme do většího kastrolu, přidáme cukr, 1 l vody. Nakrájíme 1 citron bez šlupky a přidáme s kyselinou citronovou. Všechno necháme stát 24 hodin. Vše potom uvaříme do měkka a po vychladnutí rozmixujeme a přidáme 5-6 litrů vody, citronový sirup a šťávu ze dvou citronů a dobrou chuť!!!

Jinotaj

13. dubna 2009 v 9:48 | Ginny Weasley |  Věci v HP
Další slavný časopis o kterém se autorka zmiňuje. Oproti Dennímu věštci je však nechvalně známý. Píšou se v něm většinou praštěné články, většinou o Muchlorohých chropotalech, což téměř nikoho nezajímá. Jeho šéfredaktor je Xeno Láskorád. Věří naprosto všemu, čemu je možné věřit. Jednou vytiskl článek, ve kterém se píše o tom, že je Sirius Black zpěvák populární skupiny Strašáci a že Kornelius Popletal zapéká skřety do paštiky. V pátém dílu ale vyjde článek o Harrym, když mluvil o noci, kdy zabili Cedrika Diggoriho. Časopis se stal rázem populární a číslo, ve kterém byl Harryho rozhovor se prodali tisíce. V sedmém dílu se také stal populární. Psal všechno, co se dělo, jenže pak unesli jeho dceru Lenku a se psaním přestal.


Ginny Weasleyová - DOTAZNÍK

13. dubna 2009 v 9:24 | Ginny Weasley |  Studenti
Jméno: Ginerva Weasleyová
Narozena: --. -------- 1981
Zabita: ---------
Bydliště: Doupě
Rodiče: Artur a Molly Weasleyovi
Sourozenci: Bill, Charlie, Percy, Fred a George, Ron
Potomci: Lily, James, Albus
Láska: Harry Potter
Zvířata: Trpaslenku
Zaměstnání: nejspíš bystrozorka
Vzhled: dlouhé zrzavé vlasy
Zajímavosti: Byla Voldemortem posedlá
Hraje: Bonnie Wright